Regeneracja turbin Wrocław

REGENERACJA TURBIN W BMG WROCŁAW

Regeneracja turbin w BMG Tuning Wrocław. Jak wygląda u nas naprawa turbosprężarek i jakie spectrum usług oferujemy w ramach serwisu turbin?

 

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj poniżej w jaki sposób możemy pomóc Ci rozprawić się z problemami dotyczącymi Twojej turbosprężarki.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

 

PROBLEMY Z TURBINĄ

Jeśli Twój silnik diesla lub benzyny posiada turbinę, a Ty w ostatnim czasie masz wrażenie, że turbo działa głośniej niż zwykle, słyszysz metaliczne dźwięki, z wydechu wydostaje się błękitny ogień lub czarna chmura, zwiększa się podaż poboru oleju, a auto „nie jedzie”, nie mówiąc już o zauważalnym wycieku w okolicach samej turbiny – to znak, że awarii uległa turbosprężarka.

Teoretycznie żywot turbosprężarki jest taki sam jak zamontowanego silnika. W praktyce jest na ogół zupełnie inaczej. Przyczyny usterek turbiny najczęściej wynikają z nieodpowiedniej eksploatacji samochodu, a że turbina nie lubi być traktowana inaczej niż „piszę o niej książka”, to mamy już przyczynę wspomnianej awarii. Bywa też, że problem z turbosprężarką jest następstwem usterki innego podzespołu – w silnikach diesla taka korelacja występuje na przykład z uwagi na zapchany filtr cząstek stałych (DPF / FAP).

Skąd pojawiają się problemy z turbo?

 

REGENERACJA TURBIN WROCŁAW UL. KRAKOWSKA 30

Objawów wadliwej turbosprężarki nie można bagatelizować. Konsekwencje wynikające ze zwlekania z naprawą będą wiązać się z jeszcze większymi kosztami w przyszłości. Skrajnym przypadkiem będzie uszkodzenie innych podzespołów oraz z uwagi na rozległe uszkodzenia, brak możliwości regeneracji turbiny. Najwięcej zła może wydarzyć się w silniku diesla.

W sytuacji, kiedy wadliwa turbosprężarka poza powietrzem zacznie zasysać olej, może dojść do spektakularnej awarii określonej mianem „rozbiegania silnika” – sytuacja ta może doprowadzić wręcz do eksplozji silnika i jego totalnej zagłady. Działając w sposób natychmiastowy, będziesz w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Z tego względu naprawdę sugerujemy nie zwlekać z naprawą.

Zakładając, że Twoje turbo jest uszkodzone, być możesz zastanawiasz się co faktycznie uległo destrukcji? Skala uszkodzeń może być dość rozległa. Począwszy od uszkodzenia łopatek, po zużycie łożysk, a nawet pęknięcie obudowy samej turbosprężarki.

 

PROBLEM Z TURBINĄ? REAGUJ SZYBKO!

O tym co faktycznie jest problemem, dowiemy się dopiero podczas Twojej wizyty w naszym centrum BMG we Wrocławiu. Proces naprawy turbosprężarki odbędzie się w kilku krokach.

KROK 1 – Analiza usterki.

Na tym etapie poddamy analizie Twoją turbosprężarkę i ocenimy jej stan. Być może problem będzie niewielki jak na przykład luz promieniowo – osiowy. Zweryfikujemy też zawór upustu spalin i zmienną geometrię .

KROK 2 – Rozkręcenie turbosprężarki

Rozebranie turbo ”do naga” i rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Na tym etapie dokładnie zdiagnozujemy przyczynę powstałej usterki i skalę uszkodzeń.

KROK 3 – Montaż nowych podzespołów

Na tym etapie skupimy się na ponownym montażu turbiny, ale już na nowych i oryginalnych podzespołach, gwarantujących przywrócenie pierwotnego stanu Twojej turbiny.

KROK 4 – Wyważenie turbosprężarki

Jest to kluczowy etap regeneracji i naprawy turbosprężarki. Po zamontowaniu nowych elementów turbo, konieczne będzie wyważenie wirnika jak i całego układu. 

KROK 5 – montaż pozostałych elementów

Mając za sobą owocne testy potwierdzające odpowiednie działanie, dokonujemy montażu całości elementów, dokonując precyzyjnej regulacji wartości ciśnienia doładowania. Dopiero ten etap zapoczątkuje ponowny montaż sprawnej turbiny w Twoim samochodzie.

Regeneracji i naprawy turbosprężarki wykonamy w autach producentów takich jak:

 

Nie widzisz tu marki swojego auta? Nic nie szkodzi. Zadzwoń do nas i zapytaj czy nasze usługi wykonamy również w Twoim aucie. Odwiedź nasze centrum we Wrocławiu lub poproś nas o przyjazd do Ciebie.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

Gdzie nas znaleźć

BMG TUNING
50-425 Wrocław
Krakowska 30
Dolnośląskie

+48 790 454 283
info@bmgtuning.pl

O nas

W BMG obsługujemy samochody osobowe, ciężarowe oraz maszyny i koparki. Zakres naszych usług to chiptuning, tuning, hamownia, aktywny system wydechowy, mechanika, samochodowa diagnostyka komputerowa oraz naprawa DPF, FAP, EGR i AdBlue.