Usuwanie EGR

USUWANIE EGR

Usuwanie EGR to skuteczny sposób na rozwiązanie problemu z zaworem recyrkulacji spalin. Może go też wyłączyć, zaślepić i wyczyścić. Jaki zakres usług wykonamy dla Ciebie i Twojego auta osobowego w ramach serwisu zaworu EGR? Operację tę możemy wykonać dla Ciebie w naszym centrum we Wrocławiu lub dowolnie wskazanym miejscu!

 

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj poniżej w jaki sposób możemy pomóc Ci w problemach dotyczących zaworu EGR. Możesz odwiedzić nas osobiście lub poprosić o diagnostykę komputerową gdziekolwiek zechcesz 🙂

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

 

USZKODZONY EGR

Jeżeli Twoje auto napędza silnik diesla, i które zaczęło wyrzucać za sobą czarne chmury sadzy to znak, że dotknął Cię problem zapchanego filtra cząstek stałych, klap wirowych, wtryskiwaczy lub właśnie zaworu EGR. W naszym centrum BMG skutecznie rozprawimy się z napotkanym problemem, a zweryfikujemy go za pomocą diagnostyki komputerowej. Usługę naprawy problemu z EGR wykonamy dla Ciebie na miejscu we Wrocławiu lub dowolnie wskazanym miejscu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Załóżmy, że źródłem problemu okazał się faktycznie EGR. Co to jest EGR i jakie są objawy jego uszkodzenia? Otóż EGR to tak naprawdę zawór stanowiący układ recyrkulacji spalin. W przypadku samochodów diesla system ten stanowi w głównej mierze źródło filtracji szkodliwych substancji, którego celem jest ochrona środowiska.

Dla posiadacza samochodu diesla, czyli dla Ciebie, zawór ten stanowi tak naprawdę jeden z najczęstszych problemów. Poziom eksploatacji tego układu jest naprawdę wysoki, wobec czego stanowi tą jedną z najbardziej popularnych usterek w samochodach uposażonych w silnik wysokoprężny.

Problem z EGR dotyczy głównie zacięcia się systemu w konkretnej pozycji, co powoduje nieszczelność zbliżoną swymi skutkami do tej z systemu w układzie dolotowym. Rozszczelnienie jest więc powodem podobnych objawów, polegających na ”kopceniu z rury”.  Usterki z elektrozaworem EGR pojawiają się najczęściej w skutek wyłącznie miejskiej eksploatacji samochodu.

 

CZYSZCZENIE EGR, ZAŚLEPIANIE EGR, USUWANIE EGR, REGENERACJA EGR

Jakie są metody naprawy wadliwego systemu EGR? Tak naprawdę jest na to kilka sposobów, wymaga ona jednak dużego doświadczenia, skutecznej diagnostyki komputerowej oraz specjalistycznego oprogramowania. W naszym centrum BMG mamy wszystko czego Ci potrzeba, włącznie z doświadczonym zespołem mechaników.

Owszem, można kupić nowy zawór EGR jednak będzie to drogie rozwiązanie. System ten podobnie jak filtr cząstek stałych jest drogim elementem eksploatacyjnym, a kupno nowego i tak gwarantuje rozwiązanie jedynie do czasu kolejnej usterki. Takie czasy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup nowego elektrozaworu, pamiętaj aby zakupić nowy system.

Skutecznym i tanim rozwiązaniem problemu może okazać się na początek zwykłe czyszczenie EGR, ponieważ problem z jego funkcjonowaniem może być zależny od zgromadzonej wokół sadzy i oleju – tak zwanego nagaru. Jeżeli zawór nie został jeszcze uszkodzony, jest szansa, że będzie działał ponownie.

Jeśli to nie pomoże, następnym krokiem jest zaślepienie EGR, konkretnie czujnika EGR co wiąże się również z programową modyfikacją układu, wymagającą doświadczenia i odpowiedniej klasy sprzętu. Rozwiązanie to jest jednak najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się usterki, a przede wszystkim jest gwarancją, że problem nie powróci. Po przeprogramowaniu czujnika EGR Twoje auto zacznie jeździć jak nowe.

Ostatecznym rozwiązaniem jest regeneracja zaworu EGR, która ma na celu naprawdę wadliwego systemu. Rozwiązanie to jest alternatywą dla dwóch powyższych metod, jednak to w ostateczności sam Klient decyduje o finalnej metodzie usunięcia usterki. Pamiętaj, że każdy samochód to osobny pacjent, dlatego przede wszystkim diagnostyka i analiza sytuacji, a następnie wybór optymalnego rozwiązania dedykowanego dla Ciebie.

 

A jak sprawdzić EGR?

Zawsze, ale to zawsze wyłącznie w specjalistycznym miejscu, takim jak nasze. W BMG obsługujemy takie marki pojazdów jak:

 

Nie widzisz tu marki swojego auta? Nic nie szkodzi. Zadzwoń do nas i zapytaj czy nasze usługi wykonamy również dla Ciebie. Odwiedź nasze centrum we Wrocławiu lub poproś nas o przyjazd do Ciebie.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

 

Gdzie nas znaleźć

BMG TUNING
50-425 Wrocław
Krakowska 30
Dolnośląskie

+48 790 454 283
info@bmgtuning.pl

O nas

W BMG obsługujemy samochody osobowe, ciężarowe oraz maszyny i koparki. Zakres naszych usług to chiptuning, tuning, hamownia, aktywny system wydechowy, mechanika, samochodowa diagnostyka komputerowa oraz naprawa DPF, FAP, EGR i AdBlue.